tuinierenTuininspiratie

Planten in de badkamer

 
beeld vtwonen
 
Leestijd 1 minuut

Blogger Tempest van Ellemennopee wilde graag planten in haar badkamer, die van zichzelf nog kaal was. Ze bedacht dit idee waarbij ze gebruik maakte van oude shampoo doppen en planten die weinig onderhoud nodig hebben.

Lees verder onder de advertentie

beeld vtwonen
beeld vtwonen

Er zijn een aantal planten die behalve weinig onderhoud, ook geen aarde nodig hebben. Ideaal voor in de badkamer, watertoevoer komt namelijk van de stoom die uit de badkamer komt.

Lees verder onder de advertentie

Benodigdheden

  • Schone plastic doppen van flessen (bijvoorbeeld doppen van de Umberto Giannini lijn, zoals op de foto).

  • Planten die weinig onderhoud nodig hebben, zoals de Tillandsia.

  • Hamer en spijkers om een gat te maken in de plastic dop.

  • Verf in een kleur naar keuze.

  • Een stuk touw.

Stap voor stap

  1. Sla een gat bovenin de dop met de hamer en een pin. Verf de dop in de kleur die jij wilt, let er op dat je genoeg tijd geeft om te drogen tussen de lagen door.

  2. Haal een stuk touw door het gat bovenin de op en maak het uiteinde van het touw stevig vast aan de plant door bovenaan de plant een soort knot te maken met het touw.

  3. Hang de planten in de buurt van een raam, zodat ze genoeg zonlicht krijgen en in de badkamer zodat de planten water krijgen van stoom. Eventueel kun je de planten ook water geven door een spray met water te gebruiken.

Het idee voor de hangende planten in de badkamer vonden we op de weblog Design Sponge.

Lees verder onder de advertentie