Ruimte voor veel kussens
Op een koude dag gezellig samen wegsoezen, dat is de ideale winterhobby. Hier vormen twee long chairs met de voeteneinden tegen elkaar een megazetel. De kers op de taart? Een mooie lambrisering. Deze zachtgrijze lambrisering is verdeeld in strakke kaders zonder ornamentranden, waar je ook nog eens mooie vondsten op uit te stallen. Klassiek, en toch nieuw en fris.
Droomlandschap
Het behang in deze eethoek is fotobehang, gemaakt van een schilderij uit het Rijksmuseum. Ineens ben je een heel palet aan groentinten rijker, en dankzij het perspectief krijgt de kamer meer diepte. Heerlijk wegdromen bij zo'n tafereel waar je nooit op uitgekeken raakt.
De bar is open
Een mix van glas en aardewerk in turkoois en groentinten op de groene bladen van de trolley is meteen een mooi stilleven, zonder dat je er veel aan hoeft te schuiven. Het verweerde messing van de trolley zorgt voor de nostalgische sfeer van een oud hotel.
Weekendbivak
Hoe stoer toch ook romantisch kan zijn: een stalen bed met een groen canvas hoofdeinde brengt verschillende woonwensen samen. Op het bed past alles, van grijzig saliegroen tot turkoois tot diep dennengroen. En dan à la John en Yoko een knus fort van kussens bouwen.
Schatkamer
Tijd voor een weekendklusje? Een eenvoudige linnenkast verander je in het stijlvolle focuspunt van de slaapkamer met een paar lagen mysterieus jadegroen. Extra leuk: de kast opknappen in een ton sur ton stijl. Als je een ton sur ton palet samenstelt uit vijf of meer groentinten, wordt het nog leuker om er een paar combinaties tussen te stoppen die op het randje zijn van 'vloekt het, of vloekt het niet?'. Zoiets voorkomt dat je het achteraf te zoet of te braaf vindt.
Keukenblok, op maat gemaakt van staal (Combitex). Links in de vensterbank: apothekersfles (De Weldaad). Kan, kom (In Petto). Messing pot met marmeren deksel (Madam Stoltz). Aanrecht: blauw schort, blauwe emaillen voorraadpot, 1 uit set van 3 (Nordal), kan, grote blauwe schaal, olijfgroene schaal; vierkante schaal, ronde schaal daarin, serveerschotel rechtsonder (In Petto), grote schaar (De Weldaad), groene weckpot (Brût Amsterdam), black pottery-pan (Raw Materials), lichtgroene borden, borden op serveerschaal, kommen (Serax). Rechts: set oude koperen pannen, stoel, metalen krat (Brût Amsterdam). Hangende marmeren snijplank (Madam Stoltz), groene fles in krat (De Weldaad). Gemarmerde beker (H&M).
€39.50 €30.99 Cosy & Trendy Isabeau Schaal Ø 34 cm
€355.00 €244.99 Le Creuset Signature Braadpan Ø 26 cm – Zwart
Aan de slag
Praktisch en nog een blikvanger ook: dit vrijstaande keukenblok met open vakken is van staal, dus dat kan een stootje hebben. Prachtig bij de zeekleur op de muur en de koperen pannen, die hier zo handig voor het grijpen hangen.
Nog meer stylen met groentinten? Bekijk de tips van styliste Marianne.
Shop de stijl…
Bron: vtwonen 11-2015 | Fotografie Jeroen van der Spek | Styling Cleo Scheulderman