Een fijne, goedenavond
Speciaal voor de vastenmaand brengt Ikea een nieuwe collectie uit: Gokvällå, wat Smålands is voor goedenavond. Volgens de Zweedse interieurgigant draagt ieder item bij aan een extra sfeervolle maaltijd tussen zonsondergang en -opkomst. Denk aan warme kussens en plaids, unieke plateaus voor lekkers en gouden lantaarns die de tafel magisch verlichten. Extra leuk: de collectie is (à la vtwonen) eindeloos te mixen en matchen.
Serveer sfeer
Een van onze favorieten zijn de achthoekige, mangohouten schalen en potten. Ze zijn uniek in vorm en natuurlijk in materiaal, waardoor ze in iedere woonstijl tot hun recht komen. Ikea matcht ze tof met de ook achthoekige messing items, zoals serveerplateaus en etagères. Verschillende materialen en glansgraden, maar toch een goed paar door de vorm.
LEES OOK
Decoratie voor de Ramadan: zelfgemaakte maan met marmerlook
Textielen voor dag en nacht
Daarnaast spotten we allerlei mooie textielen in warme gelen, frisse blauwen en geometrische prints geïnspireerd op Oosters tegelwerk. Kussenhoezen die eindeloos met elkaar te combineren zijn, fijne plaids, katoenen servetten en een comfy zitkussen voor op de grond. Die laatste is ideaal om op plaats te nemen rond de salontafel; met de Ramadan, maar ook tijdens zondagavond met pizza voor de televisie.
Glansrijk
We noemden de messing serveerschalen en -plateaus al even, maar ook komt er een vleug glans terug in heerlijke geurkaarsen en goudgekleurde lantaarns. Nu heerlijk cosy op de tafel binnen, straks een stralende toevoeging in de tuin of op 't terras tijdens de zwoele zomeravonden.
Feestelijke momenten
Wat een mooi, warm initiatief met een sfeervolle collectie als gevolg. De limited Gokvällå-collectie is vanaf vrijdag 1 februari 2025 verkrijgbaar in geselecteerde Ikea-winkels.
LEES OOK
Interieurblogger Souraya Hassan tipt: zó style je de tafel tijdens de Ramadan
Ga voor meer informatie over de collectie en verkoopadressen naar de website van Ikea.