Hotspots

Citytrip Hoorn: dit wil je doen, zien & proeven in de havenstad

 
Het centrum van Hoorn Heavens Hotel Hoorn
Heavens Hotel Hoorn
 
Leestijd 4 minuten

Het West-Friese Hoorn in Nederland roept om een citytrip. Het is niet te groot, ook weer niet te klein en alleen al die historische gevels in het oude centrum vragen erom bekeken te worden. Hoorn ligt ook nog eens áán het Markermeer, dus een wandeling over de dijk of afkoelen in het water kan altijd tussendoor.

Lees verder onder de advertentie

Doen in Hoorn

Winkelen natuurlijk. De kleine stad heeft veel in huis: van het altijd leuke Sissy-Boy tot bijzondere conceptstores vol planten. Om bij die groene winkel maar te beginnen, daarvoor moet je naar Maison Mien. De liefde voor de natuur van de twee zussen, die samen de winkel runnen, spat hier de deur door. Hier tref je niet alleen knappe planten, maar ook handgemaakte sieraden, leuke ansichtkaarten en heerlijke honing.

Wie van interieur houdt (wij allemaal) zet koers richting de Nieuwsteeg om alles uit de schappen bij Minto Lifestyle te halen. Bij broer Jorrit en zus Mildred is alles hebberigmakend mooi. De winkel is nog maar nét open, maar een aanwinst voor de stad en dus ook voor je citytrip Hoorn. Van espressomokken in natuurtinten tot geborduurde kussens en geurblokken uit Marrakesh, je vindt hier alles om je huis leuker te maken. Daarna loop je een paar stappen richting 21'Boutique. Deze boetiek is een café, workspace en winkel ineen. Hoe heerlijk is het om tussen het werken en lunchen door even in de winkel te neuzen? Al kan dat ook tijdens, want je zit er letterlijk tussen al het leuks. Het is een bonte verzameling aan fijne accessoires voor kids en in het interieur. In de hoofdstraat zit nog zo'n parel, vooral als je hart sneller klopt door Scandinavisch design. In conceptstore Sisällä voelt het alsof je ergens ver richting het noorden binnenstapt, zo sereen. Met precies dat juiste servies, fraaie spiegels en als je wilt ook passend interieuradvies.

Lees verder onder de advertentie

Naast fijn winkelen is het vooral ook goed shoppen voor lekkers in de stad. Midden in het centrum zit het prijswinnende Spataro Chocolaterie. Alles ziet er in de winkel net zo lekker uit als dat het smaakt. Vergeet vooral niet een paar van die beeldige bonbons te proberen, want die zijn absurd lekker. Wil je nog meer lekkers proeven? Wandel door richting Smaak van de Streek voor goede koffie, lokale bieren en zoete lekkernijen.

Lees verder onder de advertentie

Museum en stadsstrand

Naast lekkers heeft Hoorn ook veel leuks te zien en doen. Begin met een bezoek aan het populaire West-Fries Museum. Dat zit nu nog even op allerlei locaties door de stad heen, want het museum krijgt een stevige opknapbeurt, maar zit straks weer onder eigen dak. Naast de exposities leer je hier het verhaal achter de havenstad Hoorn. Valt je citytrip Hoorn op een warme zomerdag? Koel dan af op het nieuwe stadsstrand van Hoorn aan het Markermeer. Dit is het grootste strand aan een meer van Nederland, dus er is genoeg plek voor iedereen.

Lees verder onder de advertentie

Smakelijk eten in Hoorn

Het gezellige Hoorn wemelt van knusse restaurants achter net zulke pittoreske gevels, terrassen met uitzicht over het water en vooral goed eten. Neem nou The Saint Food & Wine, midden in het historische centrum en hart van de stad. De grote, ronde banken nodigen uit tot uren tafelen, net als het eten trouwens. De bruschetta met gerookte tomaat is zó lekker dat je er een bak van mee naar huis wilt nemen. Op de wijnkaart vind je altijd iets naar smaak, of het nu Frans of Chileens is. Maar dat interieur waar je in eet is vooral verbluffend, ook al mag je op een warme dag op het zijterras met leuke bistrostoelen ook niet klagen. Bestel hier absoluut de gnocchi. Je proeft 'm zelden zo goed. De vriendelijke heren in de bediening zorgen ondertussen dat het je aan niks ontbreekt.

The Saint Food & Wine Vivian den Hollander
Vivian den Hollander

Voor een kop koffie hebben we maar één antwoord: Koffie van Hoorn. Bij de branderij en schenkerij zit de koffie simpelweg in het bloed. Je hoeft alleen nog maar te kiezen welke je drinkt. Niet zo makkelijk, want alle koffie is hier fantastisch. Wie op zoek is naar een lekkere lunch strijkt neer in de binnentuin van De Tuynkamer. Je zit in de binnentuin erg knus onder de bomen met lampjes. Het schijnt dat ze de lekkerste appeltaart van Noord-Holland serveren, maar je moet natuurlijk proeven om dat zeker te weten. De menukaart is in ieder geval gevuld met verse smoothies, verantwoorde ijsthee en limonades. Het is misschien wel de populairste lunchstek van Hoorn. Voor een verfijnde lunch ga je naar grote zus Ysbrantsz met ook weer zo'n geweldige tuin. Hier eet je producten uit het seizoen op een verrukkelijke brioche of door de salade.

Lees verder onder de advertentie

Blijf overnachten tijdens je citytrip Hoorn

Het wordt natuurlijk altijd leuker als je het vertier nog wat rekt en blijft slapen op een citytrip. In het Heavens Hotel in Hoorn is het bijna letterlijk hemels slapen. Binnen de muren van de Oude Kerk ontluikt zich een schouwspel van kamers, glazen wanden en plafonds. Vanuit Restaurant Saints op de begane grond kijk je door het midden zo richting het gewelfde, houten dak meters boven je. In de kijkdoor-kamers zie je de zuilen en gewelven nog terug. En dan die geweldige terrazzo-tegels in de badkamers, je overweegt er meteen een home make-over door. De bedden liggen net zo hemels als de naam doet vermoeden en dat bad midden in de kamer vraagt om een duik.

Lees verder onder de advertentie