diy

Houten messenhouder à la Jamie

Van links naar rechts op het werkblad: zwarte opbergpot (privébezit), lichtgroene beker met R van Bloomingville € 8,95 (), houten snijplanken (privébezit), olijfolie van Nicolas Vahe klein € 10,95 en groot € 24,95 (), weckpotje (privébezit), prikkers € 1,- (),  € 2,95 (Hema), glazen flessen (privébezit), gestreepte beker € 11,-, gestreepte opbergpot € 29,95 en potjes marmelade € 12,95 (), fles balsamico-azijn van Nicolas Vahe € 10,95 (). Op de muur van boven naar beneden: bord van Belinda Parten € 29,95 (), porseleinen hanger met tekst € 19,95 (), lichtgroen bordje € 19,95 (), bordje met gouden kruis € 25,- (), messen vanaf € 89,95 ().
Leestijd 1 minuut
Lees verder onder de advertentie

Dit heb je nodig

  • schijfmagneet 30×7 mm (Øxh) (www.supermagnete.nl)

  • mooi stukje oud hout, dikte 18mm (kijk voor mooi oud hout bijvoorbeeld bij Jan van IJken Oude Bouwmaterialen; de prijs is afhankelijk van de houtsoort en afmeting)

  • scharnierfrees (www.bovenfrezenshop.nl)

  • boormachine

  • schuurpapier

  • decoupeerzaag

  • montagekit

Werkwijze

  • Zaag het hout op de gewenste lengte af. Wij gebruikten een lengte van 50 cm.

  • Teken op de achterkant over de lengte een horizontale lijn in het midden van de plank.

  • Teken de plek af waar de magneten moeten komen. Vanaf het midden van de magneet tot het midden van de volgende magneet is 5 cm.

  • Boor met de scharnierfrees alle gaten voor de magneten 15 mm diep.

  • Schuur het hout licht op.

  • Bevestig de magneten met kit in de gaten.

  • Er is nog een laagje hout tussen de magneet en het uiteindelijk mes, maar de magneten zijn zo sterk, dat ze door het hout heen nog magnetisch zijn. De houdkracht per magneet is 12 kilo. Dit zal door het tussenlaagje hout wel iets afnemen, maar nog steeds sterk genoeg zijn voor je messen. Mocht je heel zware messen hebben, dan kun je er ook voor kiezen om twee magneten in de uitsparing te plaatsen.

Bron: vtwonen maart 2015 | Fotografie Sjoer Eickmans | Styling Kim van Rossenberg

Lees verder onder de advertentie