diy

Een gehalveerde wandtafel is ook tafel!

 
beeld vtwonen
 
Leestijd 1 minuut

Tafeltje over, maar niet genoeg ruimte? Zaag de helft eraf en zet 'm tegen de muur! Zo heb je een handige wandtafel voor in je gang of op een andere plek in huis.

Lees verder onder de advertentie

Nodig

  • oud tafeltje € 20 (Combitex)

  • acryl grondverf € 8,50/0,75 (Hornbach)

  • witte hoogglanslak € 12,95/0,75 ml (Hornbach)

  • 2 dakspijkers € 5,49/20 st. (Praxis)

  • band € 1/m (markt)

  • porseleinen deurknopje € 3,95 (deurknopjes.biz)

  • zaag

  • schuurmachine met fijn papier

  • ontvetter

  • lakroller

  • hamer

Kosten
€ 30

Werkwijze

  • Zaag het tafeltje doormidden. Dit tafeltje is op 30 cm afgezaagd. Zo neemt hij het minste ruimte in en kan er wel nog iets op staan.

  • Schuur de tafel en ontvet hem.

  • Zet de tafel in de grondverf.

  • Schuur hem nog een keer op met fijn schuurpapier 240.

  • Schilder de tafel in de gewenste kleur. Lak hem 2 keer af. Schuur hem tussen de schilderbeurten met heel fijn schuurpapier nog even op. Zo wordt hij extra glad en strak en hecht de verf extra goed.

  • Knip het band op maat, vouw het uiteinde een keer om en sla de uiteindes met een dakspijker in de achterkant van het blad.

  • Bevestig een mooie knop of haak in de wand om de band aan op te hangen. Zo voorkom je dat het tafeltje naar voren kiept. Mocht het toch neigen om te vallen, bevestig het dan met een metaalhoekje aan de wand. Gebruik wel pluggen in de muur.

Lees verder onder de advertentie

Bron: 101 Woonideeën