Binnenkijken in een sixties-appartement vol vintage parels
Het Parijse stadsappartement van Delphine en Jacques is op zichzelf al een lust voor het oog. Maar de vintage parels – tot aan het behang aan toe – van Delphine maken het pas echt af.
bewoner(s): Delphine (sieradenontwerper en schrijfster, @delphinearbopariente), haar man Jacques (beiden ‘in de vijftig’) en hun twee dochters (16 en 12)
waar: in de Parijse wijk Pigalle, sinds 2019
soort huis: stadsappartement in een negentiende-eeuws pand
woonoppervlakte: 155 m²

“Hoe slechter een huis erbij staat,
hoe blijer ik ervan word”
Nieuw hoofdstuk
Dat Delphine en Jacques juist voor dit appartement vielen, op de derde verdieping van een negentiende-eeuws herenhuis, lag niet meteen voor de hand. Het was met z’n 155 vierkante meters weliswaar groot, maar van authentieke details – waar het echtpaar zo naar op zoek was – was door verwaarlozing niet meer echt sprake. De plafondornamenten waren al naar beneden gekomen en de houten vloer bleek zo rot dat die er helemaal uit moest. Toch zag Delphine vooral één en al potentie: ‘Hoe slechter een huis erbij staat, hoe blijer ik ervan word. Zo kan ik de geschiedenis herschrijven.’

Gele stoel Eames DSX Vitra. Ingelijst kunstwerk Child van Françoise Pétrovitch. Olieverfschilderij in de keuken gevonden op de vlooienmarkt. In de op maat gemaakte wandkasten op de achtergrond zijn spiegels verwerkt. Overig onbekend.
LEES OOK
Binnenkijken in een appartement boordevol vintage
Oude ziel
Liefst achttien maanden duurde de verbouwing. Delphine en Jacques gingen dan ook grondig te werk: elke centimeter in het huis werd doordacht. Sommige wanden werden doorgebroken – zoals die tussen de keuken en de eethoek – terwijl ze bij andere kozen om ze te voorzien van nieuwe ‘oude’ tussendeuren, gemaakt door een vakman. Om de inval van daglicht te bevorderen, werden alle muren aan de kant van de binnenplaats voorzien van grote, stalen ramen. In de keuken en eethoek werden cementtegels met retromotief gelegd, in de rest van het huis ligt een Hongaarse punt.

Gele stoel Eames DSX Vitra. In de op maat gemaakte wandkasten op de achtergrond zijn spiegels verwerkt. Overig onbekend.
Sixties-vibe met vintage
Pas toen de basis van het appartement volledig was heropgebouwd, kon het stylen en inrichten beginnen. Hier komt Delphines voorkeur voor mid century modern duidelijk naar voren: in elke hoek is wel een designklassieker of tweedehandsvondst te herkennen. Zelfs het behang is hier en daar vintage: voor de hal en het toilet scoorde Delphine origineel bloemenbehang uit de jaren zestig en zeventig. Dankzij een frisse kleurenmix van greige, lichte blauwtinten en mosterdgeel oogt het nergens gedateerd. Delphine: ‘Met felle accenten, zoals de fuchsiaroze plaid en blauwe bureaustoel in de slaapkamer, pep ik de boel op.’

“Met felle accenten, zoals de fuchsiaroze plaid,
pep ik de boel op”


SHOP
Behang kopen? Bestel online bij vtwonen!