Bewoners
Wie: Valerie (32, copywriter, content creator en interieurstylist), Jelle (32, inkoopmanager), Moah (3), Louie (8 maanden)
Online: @studio.philomena
Wat: vrijstaande jaren 70-woning, 180 m²
Waar: Rosmalen, sinds 2022
Woonsmaak: 'Het huis is een cocktail van alles wat we mooi vinden'
Bijzonder: het contrast tussen de donkerblauwe accenten en de lichtgekleurde natuurlijke materialen
Inspiratiebron
Ik ben weer thuis! Dat gevoel geeft die vitrinekast me', zegt Valerie. 'Alles wat erin staat, is geërfd, zelfgemaakt of vintage – een kast om blij van te worden.' Het is een erfstuk van haar oma, haar grote inspiratiebron. 'Mijn oma was kunstenares. Ze was heel goed in íets maken van niets.' En dat is precies wat Valerie in haar interieur doet. Haar interieurstylingstudio vernoemde ze dan ook naar haar oma, Philomena.
“Mijn oma was kunstenares, ze was heel goed in íets maken van niets”
LEES OOK
Binnenkijken in een woning met weinig kleur: 'Fijn om in een zen huis te wonen'
Lekker luchtig jaren 70-woning
Het jaren 70-huis in Rosmalen dat Jelle en Valerie in 2022 kochten, gaf ze alle ruimte om opnieuw te beginnen. Valerie: 'Toen we gingen kijken, zei de makelaar: 'Ik moet jullie even waarschuwen: het huis is minder afgewerkt dan jullie misschien verwachten'.' De eigenaar bleek de advertentie veel rooskleuriger te hebben gemaakt dan de realiteit. 'Volledig verbouwd', stond er. Maar behalve een paar gewitte muren en een nieuwe laminaatvloer, was het behoorlijk uitgewoond. Valerie: 'Maar het was een droom van een huis, met een open haard, een badkamer met ruimte voor een bad, een zwembad in de tuin én een bijgebouw waar we tijdens de verbouwing konden wonen en waar we nu een bed and breakfast hebben. Jelle en ik denken allebei vaak heel luchtig over dingen. 'Dit moeten we gewoon doen, toch?', zeiden we tegen elkaar.'
Woonidee
De kast in de hal is een Ikea-hack: een frame van Ikea met op maat gemaakte deuren van hout en webbing. De schoenen- kast is tegelijk een bank om schoenen aan te trekken.
Goede cocktail
Als kind verslond Valerie al de vtwonens van haar moeder, die net als zij gek is op interieur. Maar tijdens de verbouwing, die in plaats van de geschatte anderhalve maand ruim vier maanden duurde, ging Valeries liefde voor interieur pas echt stromen. 'Dit huis gaf ons carte blanche om helemaal opnieuw te beginnen.' Overal waar Valerie woonde, probeerde ze met zo min mogelijk geld eenheid te creëren. Met succes. En dus paste ze diezelfde tactiek toe in deze woning. Om inspiratie op te doen, maakte ze moodboards. 'Ik woonde zo'n beetje op Pinterest', zegt ze lachend. Zo ontdekte ze dat zij geen eenheid creëert met één specifieke stijl, maar door middel van kleuren en materialen. 'Het huis is een cocktail van alles wat we mooi vinden.'
“Het was vrij uitgewoond, maar tegelijk een droom van een huis’'
Woonidee
Een fluwelen bed, juten kussen- sloop en linnen gordijnen. Hoe meer stoffen, hoe warmer en luxer een ruimte oogt. Het donkergroene fluwelen bed vormt ook een warm contrast met de koelere mediterrane sfeer van de ruimte.
LEES OOK
Binnenkijken in een 19e-eeuws herenhuis in Marseille mét uitzicht op zee
Tweede leven
Net als haar oma gebruikt Valerie (vintage)vondsten om iets nieuws te creëren. 'Mijn oma verwerkte dingen die ze op straat vond in haar kunstwerken. Ik geef spullen van de kringloop en Marktplaats een tweede leven in ons interieur.' Zo kostten de eettafel en -stoelen, allemaal vintage designmeubels, bij elkaar nog geen € 500. Een marmeren asbak werd op z'n kop een sokkel voor een beeldje. En van een vaas maakte Valerie een 'nieuwe' lamp. 'De kleuren en materialen geven eenheid aan het interieur, de vintage vondsten en zelfgemaakte items maken het eigen.'
Woonidee
Met speelse accessoires als een slinger en een mobile maak je van de kinderkamer een plek waar je kleintje zich kan verwonderen.
“Ik woonde zo’n beetje op Pinterest’'
Bron: vtwonen binnenkijkspecial 11-2024 | fotografie Merel Annabel Visscher | tekst Merel van der Lande